Vienkāršs veids, kā atgūt pārmaksātos nodokļus

Reģistrējieties tūlīt, tas aizņems tikai dažas minūtes

Augošais bezdarbs Nīderlandē latviešus nebaida

Pēc Eiropas Savienības statistikas aģentūras "Eurostat" datiem, Nīderlandē bezdarbs janvārī sasniedza pat 8,5%, bet, salīdzinoši, pirms dažiem gadiem šis rādītājs bija viens no zemākajiem Eiropā un sasniedza tikai 5%. Nodokļu atgriešanas aģentūras "RT Tax Latvia" statistika rāda, ka pēdējā gada laikā vērojamā bezdarba līmeņa palielināšanās latviešus nav atbaidījusi no vēlēšanās nopelnīt Nīderlandē.

„Varam secināt, ka pagaidu sezonu darbus šī parādība nav ietekmējusi. Liktos, ka latviešiem, kas pastrādājuši ārzemēs, vajadzētu atgriezties, taču klientu iesniegtie dokumenti rāda, ka vairums latviešu, beidzoties vienam sezonas darbam, meklē citu darbu Nīderlandē. Nodokļus no Nīderlandes pagājušā gada laikā atgrieza par 50% vairāk latviešu nekā 2012. gadā,” stāsta „RT Tax Latvia” direktors V. Paknis.

Nīderlandē ienākumi par darbu tiek aplikti ar progresīvo ienākumu nodokļa tarifu, t.i., jo lielāki ienākumi, jo ar lielāku nodokļu tarifu tie aplikti. Šī sistēma mūsu tautai ir pieņemama, jo latviešu gada alga Nīderlandē visbiežāk nepārsniedz 19 tūkstošus eiro un tai piemērojams minimālais - 37% nodokļu tarifs. Maksimālais ieņēmumu nodokļu tarifs Nīderlandē ir 52%. Tas tiek piemērots reti – kad gada ienākumi pārsniedz 52 tūkstošus eiro. Sociālās apdrošināšanas nodoklis darbiniekiem šajā valstī ir iekļauts ienākumu nodoklī.

Ir gadījies, ka „RT Tax Latvia” saviem klientiem, kas strādājuši Nīderlandē, atgriezusi pārmaksātus ienākumu nodokļus pat 5000 - 5500 eiro apjomā. Šādas summas veidojas ja maksāts maksimālais nodokļu tarifs.

Viena no priekšrocībām, ko novērtē latvieši Nīderlandē, ir pabalstu izmaksas bērniem, kas tiek regulāri maksātas, kamēr bērns sasniedz 18 gadu vecumu. Augot bērnam, palielinās arī izmaksa: 12-17 gadus vecam bērnam izmaksa gada laikā sasniedz 1100 eiro. „Labā ziņa ir tāda, ka kopš šī brīža „bērna naudu” iespējams saņemt par iepriekšējiem periodiem, ja šīs izmaksas netika saņemtas, dzīvojot Nīderlandē," stāsta V. Paknis.

Vidējā atgriežamā nodokļu summa no Nīderlandes ir 900 eiro. Reizēm gadās tā, ka nodokļu pārmaksa neveidojas, taču nodokļu deklarācija tik un tā ir jāiesniedz. Savādāk nodokļu inspekcija var piešķirt sodu - vismaz 220 eiro.

„Nākas kārtot tautiešu dokumentus gan tāpēc, lai atgrieztu pārmaksātos nodokļus, gan tāpēc, lai viņi atgrieztos Latvijā bez parādsaistībām. Pēdējā gada laikā esam saņēmuši aizvien vairāk lūgumu nokārtot vajadzīgos dokumentus tiem, kas atgriezušies Latvijā, lai viņi varētu saņemt pabalstus savā valstī,” stāsta uzņēmuma vadītājs.

Nīderlande nav galvenā latviešu emigrācijas valsts, taču ir tendence šo virzienu izvēlēties aizvien lielākam latviešu skaitam. Galvenais iemesls, kāpēc latvieši šajā valstī strādā sezonas darbus, ir valodas barjera, kas traucē atrast pastāvīgu kvalificētu darbu.

reitingi.lv 2014.02.25

Atpakaļ
Augšā