Vienkāršs veids, kā atgūt pārmaksātos nodokļus

Reģistrējieties tūlīt, tas aizņems tikai dažas minūtes

Īslaicīgas peļņas meklētāju skaits ārvalstīs nemazinās

Latvijas Statistikas departaments paziņo, ka pērn no Latvijas emigrējuši 25,2 tūkst. iedzīvotāju, proti, par 5 tūkst. mazāk salīdzinājumā ar 2011. gadu. Tomēr nodokļu atgūšanas sabiedrība "RT Tax Latvija" savā darbībā ievērojusi, ka nemazinās to latviešu skaits, kas brauc peļņā uz ārvalstīm.

"Ārvalstīs strādājušajiem latviešiem palīdzam atgūt nodokļus no daudzām valstīm un pēdējo gadu laikā redzam, ka ir pieaudzis to latviešu skaits, kas braukuši peļņā uz ārvalstīm. Ja 2011. gadā šis pieaugums sasniedza 100 %, tad 2012. gadā neievērojām acīmredzamas pieauguma tendences", apgalvo nodokļu atgūšanas sabiedrības "RT Tax Latvija" direktors Vaids Paknis.

Saskaņā ar oficiālajiem datiem pērn Latvijā iebraukuši 13,3 tūkst. imigrantu, tas ir gandrīz divreiz vairāk nekā 2011. gadā. No visām personām, kas imigrējušas 2012. gadā, 6,3 tūkst. bijuši latvieši.

Kā apgalvo nodokļu speciālists, ir trīs galvenās personu grupas, kas brauc peļņā uz ārvalstīm. Pirmā – tie ir jauni cilvēki, kas brauc, lai nopelnītu konkrētam pirkumam, piemēram, mājoklim vai automobilim. Otrā grupa ir cilvēki, kas nevēlas uz ilgu laiku atstāt savus tuviniekus, daudzos gadījumos viņiem Latvijā ir palikuši mazgadīgi bērni. Atlikusī daļa ir studenti, kas vasaras sezonā dodas uz ārvalstīm, lai nopelnītu studijām un izdzīvošanai Latvijā.

"Šobrīd valdība asi diskutē, kā apturēt latviešu aktīvo emigrāciju uz ārvalstīm. Statistika ir drūma – vairāk nekā puse latviešu emigrantu pirms izbraukšanas ilgāk par gadu bijuši bez darba. Kamēr nav sasniegts Eiropas Savienības attīstītāko valstu ekonomikas līmenis, nevaram cerēt, ka emigrācijas rādītāji krasi samazināsies. Emigrācijas parādība nav jāvērtē tikai negatīvi, jo Latvijā atgriežas lielas ārvalstīs nopelnītas naudas summas, bet tas Latvijas ekonomiskajai situācijai noteikti nekaitē", – saka Vaids Paknis.


reitingi.lv 2013 09 03

Atpakaļ
Augšā