Nodokļu atmaksa no Vācijas

Saņemiet nodokļu atmaksu!

Bērna pabalsti

Pabalsts Pabalsta apmērs EUR (mēnēsi) Bērna vecums
KINDERGELD (Bērna pabalsts) 192 – 223 EUR 0-25 gadu vecums


Ja viens no vecākiem strādā (strādājis) Vācijā, un otrs vecāks ar bērnu dzīvo EEZ valstī * bērnu var pieteikt pabalstam Kindergeld. Ja Jūs neesat no EEZ valsts, Jums jāuzrāda arī dokuments, kas apstiprina Jūsu tiesības uzturēties Vācijā.

Bērna nauda (Kindergeld) ir piemērojama bērniem līdz 25 gadu vecuma sasniegšanai, ja bērns joprojām mācās un līdz šim vecumam nestrādā. Bērnu naudas mērķis ir palīdzēt vecākiem segt izmaksas par bērnu audzināšanu.

Noilgums: saskaņā ar jaunajiem grozījumiem likumdošanā, bērna pabalstus no Vācijas iespējams atgūt par pēdējiem 6 mēnešiem, kā arī tekošo mēnesi. Likuma izmaiņas stājas spēkā no 2018. gada 1. janvāra.

Pabalsta apmērs: ja Jums ir 1 vai 2 bērni, par katru bērnu var saņemt 194 EUR mēnesī; par 3. bērnu ir iespējams saņemt 200 EUR mēnesī, un par katru nākamo bērnu ir iespējams saņemt 225 EUR mēnesī.

Pakalpojuma maksa: Bērna pabalsta pieteikšans pakalpojuma maksa ir 150 EUR (ar PVN) un 96 EUR (ar PVN) par katru nākamo pieteikto bērnu. 50 EUR, ja tiek nodrošināta bērna pabalsta atjaunošana.

PIEZĪME: Ja Jums nav Arbeitgeberbescheinigung forma, mēs varam to pieprasīt Jūsu darba devējam. Visus pārējos dokumetus Jums ir jāiesniedz pašiem.

*Austrija, Beļģija, Bulgārija, Kipra, Čehija, Dānija, Igaunija, Somija, Francija, Vācija, Grieķija, Ungārija, Islande, Īrija, Itālija, Latvija, Lihtenšteina, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Portugāle , Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Spānija, Zviedrija, Apvienotā Karaliste. Lai gan Šveice nav EEZ, Šveices pilsoņiem ir tādas pašas tiesības kā Eiropas Savienības ekonomiskās zonas pilsoņiem.

 
NEPIECIEŠAMIE DOKUMENTI
• Lohnsteuerbescheinigung formas kopija no darba devēja;
• Vācijas darba līguma kopija (Arbeitsvertrag);
• Izziņa Arbeitgeberbescheinigung no darba devēja (orģināls);
• Īres līguma kopija (Mietvertrag);
• Dokumenta kopija par reģistrēšanos/ izrakstīšanos dzīvojamā platībā Vācijā (Anmeldung/Abmeldung). Ja Jums tā nav norādiet pilnu Vācijas adresi.
• Abu vecāku pases vai ID kartes kopijas;
• Laulības apliecības kopija( tulkota un apstiprināta tulkojumu birojā)
• Izziņa no abiem vecākiem par gūtajiem ienākumiem Latvijā vai „EU/EWR-ES/EET“ apliecinājuma forma no VID ( tulkota un apstiprināta tulkojumu birojā);
• Bērna(-u) dzimšanas apliecības kopija(-as) ( tulkota un apstiprināta tulkojumu birojā);
• Bērna( -u) pases vai ID kartes kopija(-as) (ja tāda ir);
• Ja bērns ir 18-25 gadu vecumā, nepieciešama arī izziņa no skolas / augstskolas ( tulkota un apstiprināta tulkojumu birojā, dokumenta orģināls);
• Izziņa no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Latvijā, ka bērns nesaņem nekādus pabalstus vai saņem pabalstu EEZ valstīs (tulkota un apstiprināta tulkojumu birojā, dokumenta orģināls).
 

Biežāk uzdotie jautājumi

Ko darīt, ja man nav visu nepieciešamo dokumentu?
Ja Jums nav izziņas no darba devēja (Arbeitgeberbescheinigung), mēs varam nosūtiet pieprasījumu Jūsu darba devējam.
Pārējie nepieciešamie dokumenti Jums jāiesniedz pašiem. Bez visiem nepieciešamajiem dokumentiem mēs nevaram Jums palīdzēt saņemt bērna naudu.
Kā es saņemšu pabalstu?
Ģimenes pabalstu birojs (Familienkasse) veic maksājumus personai, kura strādā (strādājusi) Vācijā. Filiāles, kas palīdz ar dokumentāciju saņemt daļu no šīs naudas pa tiešo. Tas ir iemesls, kādēļ par pakalpojumu jāveic priekšapmaksa.
Kādas ir izmaksas par pakalpojumu?
Bērna pabalsta pieteikšans pakalpojuma maksa ir 150 EUR (ar PVN) un 96 EUR (ar PVN) par katru nākamo pieteikto bērnu. 50 EUR, ja tiek nodrošināta bērna pabalsta atjaunošana.
Cik daudz laika aizņems bērna pabalsta nokārtošana?
Parasti laika periods līdz pabalsta saņemšanai ir 6 līdz 12 mēneši. Dažos gadījumos process var aizņemt īsāku vai garāku laika periodu.
 

NODERĪGA INFORMĀCIJA:

Nevarat atrast atbildi? Uzdodiet mums jautājumu šeit

Jautājumu varat uzdot, norādot informācju zemāk. Darīsim visu, lai atbildētu cik vien ātri iespējam


Sūtīt
  2020-05-18 22:45:08
Linda

Labdien, vai Vācijā bērnu naudu var pieprasīt, ja bērna vecāki nav salaulājušies. Vai laulības apliecība ir obligāta. Paldies.


Anete

Labdien, jā, protams, iespējams pieteikties arī ja bērna vecāki nav laulāti.