Nodokļu atmaksa no Vācijas

Vai vēlaties uzzināt, cik daudz jūs varat saņemt atpakaļ? Izmantojiet nodokļu kalkulatoru

Bērna pabalsti

Pabalsts Pabalsta apmērs EUR (mēnēsi) Bērna vecums
KINDERGELD (Bērna pabalsts) 192 – 223 EUR 0-25 gadu vecums

Ja viens no vecākiem strādā (strādājis) Vācijā, un otrs vecāks ar bērnu dzīvo EEZ valstī bērnu var pieteikt pabalstam Kindergeld. Ja Jūs neesat no EEZ valsts, Jums jāuzrāda arī dokuments, kas apstiprina Jūsu tiesības uzturēties Vācijā.

Bērna nauda (Kindergeld) ir piemērojama bērniem līdz 25 gadu vecuma sasniegšanai, ja bērns joprojām mācās un līdz šim vecumam nestrādā. Bērnu naudas mērķis ir palīdzēt vecākiem segt izmaksas par bērnu audzināšanu.

Noilgums: saskaņā ar jaunajiem grozījumiem likumdošanā, bērna pabalstus no Vācijas iespējams atgūt par pēdējiem 6 mēnešiem, kā arī tekošo mēnesi. Likuma izmaiņas stājas spēkā no 2018. gada 1. janvāra.

Pabalsta apmērs: ja Jums ir 1 vai 2 bērni, par katru bērnu var saņemt 219 EUR mēnesī; par 3. bērnu ir iespējams saņemt 225 EUR mēnesī, un par katru nākamo bērnu ir iespējams saņemt 250 EUR mēnesī.

Pakalpojuma maksa: Bērna pabalsta pieteikšans pakalpojuma maksa ir 150 EUR (ar PVN) un 96 EUR (ar PVN) par katru nākamo pieteikto bērnu. 50 EUR, ja tiek nodrošināta bērna pabalsta atjaunošana.

 

NEPIECIEŠAMIE DOKUMENTI


Dokumenti no darba devēja:
|Lohnsteuerbescheinigung formas kopija vai 6 pēdējās algas lapas no darba devēja. Ja jums nav neviena no tiem, mēs varam nodrošināt dokumentu meklēšanas pakalpojumu un saņemt tos no jūsu darba devēja;
|Izziņa Arbeitgeberbescheinigung no darba devēja (orģināls);
|Vācijas darba līguma kopija (Arbeitsvertrag). Piezīme: Ja jums tā nav, bērna pabalsta saņemšana prasīs ilgāku laiku;

Dokumenti no Vācijas iestādēm:
|Dokumenta kopija par reģistrēšanos/ izrakstīšanos dzīvojamā rajonā Vācijā (Anmeldung/Abmeldung). Ja Jums tā nav norādiet pilnu Vācijas adresi un kāpievieno nomas līguma kopiju vai darba devēja dokumentu, kas apstiprina jūsu uzturēšanās adresi Vācijā.

Jūsu personīgie dokumenti:
|Īres līguma kopija Vācijā (Mietvertrag) vai darba devēja dokuments, kas apstiprina jūsu uzturēšanās adresi Vācijā. Piezīme: Ja jums tā nav, bērna pabalsta saņemšana prasīs ilgāku laiku;
|Abu vecāku pases vai ID kartes kopijas;
|Laulības apliecības kopija (tulkota un apstiprināta tulkojumu birojā);
|Bērna(-u) dzimšanas apliecības kopija(-as) (tulkota un apstiprināta tulkojumu birojā);
|Bērna(-u) pases vai ID kartes kopija(-as) (ja tāda ir);
|Ja bērns ir 18-25 gadu vecumā, nepieciešama arī izziņa no skolas / augstskolas (tulkota un apstiprināta tulkojumu birojā, dokumenta orģināls)  

PIEZĪME: Ja Jums nav Arbeitgeberbescheinigung forma, mēs varam to pieprasīt Jūsu darba devējam. Visus pārējos dokumetus Jums ir jāiesniedz pašiem.
 

Biežāk uzdotie jautājumi

Ko darīt, ja man nav visu nepieciešamo dokumentu?
Ja Jums nav izziņas no darba devēja (Arbeitgeberbescheinigung), mēs varam nosūtiet pieprasījumu Jūsu darba devējam.
Pārējie nepieciešamie dokumenti Jums jāiesniedz pašiem. Bez visiem nepieciešamajiem dokumentiem mēs nevaram Jums palīdzēt saņemt bērna naudu.
Kā es saņemšu pabalstu?
Ģimenes pabalstu birojs (Familienkasse) veic maksājumus personai, kura strādā (strādājusi) Vācijā. Filiāles, kas palīdz ar dokumentāciju saņemt daļu no šīs naudas pa tiešo. Tas ir iemesls, kādēļ par pakalpojumu jāveic priekšapmaksa.
Kādas ir izmaksas par pakalpojumu?
Bērna pabalsta pieteikšans pakalpojuma maksa ir 150 EUR (ar PVN) un 96 EUR (ar PVN) par katru nākamo pieteikto bērnu. 50 EUR, ja tiek nodrošināta bērna pabalsta atjaunošana.
Cik daudz laika aizņems bērna pabalsta nokārtošana?
Parasti laika periods līdz pabalsta saņemšanai ir 6 līdz 12 mēneši. Dažos gadījumos process var aizņemt īsāku vai garāku laika periodu.
 

NODERĪGA INFORMĀCIJA:

Nevarat atrast atbildi? Uzdodiet mums jautājumu šeit

Jautājumu varat uzdot, norādot informācju zemāk. Darīsim visu, lai atbildētu cik vien ātri iespējam

Sūtīt